Достапни линкови

Јужнокорејски војник убил пет свои колеги на границата со Северна Кореа


Војник на Јужна Кореја убил петмина негови колеги од единицата и повредил пет други во близина на границата со Северна Кореја.
Јужнокорејските медиуми објавија дека инцидентот се случил во провинцијата Гангвон.
Новинската агенција Јонхап објави дека е во тек операцијата за пронаоѓање на војникот кој побегнал по инцидентот, носејќи огнено оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG