Достапни линкови

Порошенко-прекинот на огнот започнува денеска


Украинскиот претседател Петро Порошенко
Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека прекинот на огнот од страна на безбедносните сили на земјата кој ќе трае една недела ќе започне од денеска. Претходно министерство за внатрешни работи соопшти дека Порошенко наскоро ќе потпише декрет за прекин на огнот. Во соопштението беше наведено дека со прекин на огнот, „терористите“ ќе можат да го положат нивното оружје и тие што тоа нема да го сторат ќе бидат убиени.
XS
SM
MD
LG