Достапни линкови

Италија-Берлускони не се појави на судење


Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони
Судењето по жалбата на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони во Рим, започна без негово присуство. Тој се бори против осудата дека плаќал за секс на малолетна проститутка. Минатата година Берлускони беше осуден на седум години затвор и му беше забрането да извршува јавна функција. Издржувањето на казната е одложено додека трае процесот на жалба.
XS
SM
MD
LG