Достапни линкови

Баросо вети помош за Бугарија поради поплавите


Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо
Претседателот на Европската Комисија, Жозе Мануел Баросо денеска и изразил солидарност на Бугарија и на претседателот Росен Плевниев во име на Европската Комисија, поради поплавите во земјата. Дозволете ми да ве уверам дека Комисијата е целосно посветена да ги мобилизира сите расположливи инструменти на ниво на ЕУ за поддршка на населението погодено од оваа природна катастрофа, гласи пораката на Баросо. Во поплавите во Бугарија животот го загубија 11 лица.
XS
SM
MD
LG