Достапни линкови

Нападнат градоначалник во Авганистан, три жртви


Три лица загинале и три биле повредени, кога вооружена група облечена во полициски униформи нападнала конвој кој го превезувал градоначалникот на Пактиа, Јома Кан Намдард. Конвојот патувал кон главниот град на Авганистан, Кабул. Тројца телхоранители загинале,а еден полицаец и други двајца телохранители биле повредени. Хамдард не бил повреден при нападот.
XS
SM
MD
LG