Достапни линкови

Поплави во регионот на Констанца - Романија


Романија - архива
Десетици куќи се поплавени како последица на поројните дождови што во последните 12 часа го зафатија округот Констанца во Романија, каде на некои места наврнале над 90 литри на метар квадратен.
Поплавени се и земјоделски површини, а причинета е штета на патната инфраструктура во округот.
Во Констанца и натаму се очекуваат поројни дождови, засилен ветер и на места град.
XS
SM
MD
LG