Достапни линкови

34 загинати во експлозиција на автомобил бомба во Сирија


34 луѓе загинале, а над 40 биле повредени во експлозија на автомобил бомба во село во централната провинција Хама во Сирија, кое е под контрола на владините сили. Бунтовниците од Исламистичкиот фронт ја превзедоа одговорноста за нападот. Во текот на изминатата ноќ имало и борби меѓу исламистичките бунтовници и владините сили во провинцијата Хама.
XS
SM
MD
LG