Достапни линкови

Израелските сили убиле едно момче во Појасот Газа


Израелски војници денеска убиле палестинско момче на Западниот Брег при потрагата по тројцата израелски тинејџери, кои изчезнаа пред 8 дена. Израелската армија соопшти дека војниците пукале во самоодбрана бидејки врз нив биле фрлани камења и молотови коктели. Во акцијата на Западниот Брег досега израелските сили уапсиле 330 лица, вклучувајки и 240 припадници на Хамас. Израел го обвини Хамас за киднапирање на тројцата израелски тинејџери.
XS
SM
MD
LG