Достапни линкови

Времето денеска -променливо облачно со сончеви периоди


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата од 18 до 28 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата до 26 степени.

Во сабота во западните делови ќе има локален дожд, а потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.
XS
SM
MD
LG