Достапни линкови

Пакистанската војска елиминирала 23 милитанти


Најмалку 23 милитанти загинале во нападите од страна на пакистанската војска во Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Исламабад ја продолжува офанзивата со цел да ги елиминира талибанците и нивните странски сојузници од регионот. Пакистанската војска соопшти дека извршиле воздушен напад со хеликоптер врз бунтовниците при што бил уништен и нивниот центар за комуникација.
XS
SM
MD
LG