Достапни линкови

ЕУ очекува Косово да го продолжи дијалогот со Србија


Портпаролот на високиот претставник на ЕУ Кетрин Ештон, Маја Коцијачич.
Портпаролот на високиот претставник на ЕУ Кетрин Ештон, Маја Коцијачич изјави дека очекуваат од новите власти во Приштина да продолжат со дијалогот и имплементација на Договорот од 19 април 2013 година. Таа, како што јавува весникот Зери, навела дека кој и да формира влада во Косово, ЕУ очекува од нив да продолжат со дијалогот со Белград и воедно, да спроведува постигнати договори.
XS
SM
MD
LG