Достапни линкови

Нападната база на НАТО во источен Авганистан


Авганистан, 19.06.2014
Тројца бомбаши самоубијци нападнале база на НАТО во источен Авганистан, по што имало и престрелки. Полицијата соопшти дека напаѓачите биле убиени, но десетици камиони со гориво на НАТО биле уништени во експлозиите. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG