Достапни линкови

Жестоки борби на истокот на Украина


Украинските сили и денеска воделе битка со про-руските сепаратисти во источна Украина, соопштија воени извори во Киев, додавајки дека и од двете страни биле распоредени тенкови. Жестоки борби се воделе во близина на градот Красни Лиман, кој е под контрола на украинските сили. Анти-терористичката операција продолжува, се водат борби, изјави портпаролот на украинските сили Владислав Селезнов.
XS
SM
MD
LG