Достапни линкови

Времето променливо облачно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со поројни врнежи од дожд и грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Локално се можни поинтензивни процеси со изолирана појава на град и електрични празнења. Температурата ќе се движи од 17 до 21 степен.
XS
SM
MD
LG