Достапни линкови

Бонер против соработката со Иран


Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Џон Бонер.
Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Џон Бонер изјави денеска дека тој е против соработката со Иран со цел да му се помогне на Ирак во борбата со милитантите. Тој нагласи дека не би можел да замисли што би помислиле нивните пријатели и сојузници во регионот за подавање на рака на Иран во време кога тие продолжуваат да плаќаат за тероризмот и неговото потикнување.
Бонер го даде коментарот неколку саати пред средбата на претседателот Барак Обама со лидерите на конгресот со кои ќе разговара за ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG