Достапни линкови

Груевски и Заев договорија средба


Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја прифати поканата за средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Терминот за средбата, како што соопштија од партијата, дополнително ќе биде утврден.
Груевски изјави дека го поздравува фактот што СДСМ признал дека ВМРО ДПМНЕ е секогаш спремна за дијалог во интерес на граѓаните и државата. Тој предлага, како што е наведено во соопштението, средбата да се одржи во петок во 13 часот.
XS
SM
MD
LG