Достапни линкови

Бомбашки напади во Сирија, 12 жртви


Камп за бегалци
Најмалку 12 лица загинале, а 7 биле повредени во бомбашки напади на сириски воени хеликоптери во еден камп за бегалци во близина на Јордан. Жителите на кампот и опозициски активисти јавија дека неколку жени и деца загинале за време на нападите. Кампот во јужна Сирија е дом на стотици семејства кои ги напуштиле своите домови поради борбите меѓу бунтовниците и владините сили во земјата.
XS
SM
MD
LG