Достапни линкови

Поштенска марка продадена за 9 ипол милиони долари


Поштенска марка од 1856 година е продадена на аукција во Њујорк за 9 ипол милиони долари. Аукциската куќа Сотеби соопшти дека станува збор за најскапата поштенска марка продадена на аукција и највреден објект според тежината и големината. Се верува дека марката Магента од еден цент на Британска Гвајана е единствена во светот.
XS
SM
MD
LG