Достапни линкови

Седумнаесет војници загинаа во Кина


Седумнасет војници загинале во Кина вчера во како што објавија тамошните медиуми случајна експлозија.

Државната агенција Ксинхуа јави дека војниците ја оставале муницијата во воен магацин во централниот дел од земјата кога дошло до експлозијата.

Властите го истражуваат случајот.
XS
SM
MD
LG