Достапни линкови

Десетици загинати по потонување на брод во Малезија


Најмалку 60 луѓе се стравува дека се мртви откако брод на кој имало околу стотина потонал во близина на западниот брег на Малезија.

Малезиските власти соопштија дека бродот кој пловел од Индонезија, потонал на полноќ,на околу три километри од крајбрежниот град Бантинг.

Властите соопштија и дека најверојатно патниците меѓу кои имало и жени и деца се обидувале да влезат во Малезија нелегално.
XS
SM
MD
LG