Достапни линкови

Мексико-Бразил без голови


Репрезентацијата на Белгија вчера го победи Алжир со 2 :1 на Светското првенство во фудбал во Бразил.

Во 24 минута од натпреварот Алжир поведе со 1:0, а Белгија до победата стигна во 80 минута со голот на Мертенс.

Мечот на денот, како што беше очекуван, односно натпреварот меѓу селекциите на домаќинот Бразил и на Мексико заврши нерешено, со резултат 0:0.

И во последниот натпревар вчера репрезентациите на Русија и на Јужна Кореја одиграа нерешено со резултат 1:1.
XS
SM
MD
LG