Достапни линкови

Облачно и дождливо време


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со поројни врнежи од дожд и грмежи, на места во форма на невреме со појава на град и засилен ветер, особено во попладневните часови.

Температурата ќе се движи од 17 до 31 степен.

Во Скопје слично време, со температура до 26 степени.
XS
SM
MD
LG