Достапни линкови

Средба на лидерите на Пакистан и Таџикистан


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф на средбата во Душанабе со таџикистанскиот претседател Емомали Рамон.
Пакистанскиот премиер Наваз Шариф на средбата со таџикистанскиот претседател Емомали Рамон во Душанабе разговарал за проекти од областа на енергетиката и транспортот. Пет документи за соработка меѓу двете земји биле потпишани, како резултат на разговорите меѓу двајцата лидери. Во нив е вклучен и договор за заеднички напори во борбата против тероризмот и билатерална соработка во неколку сектори.
XS
SM
MD
LG