Достапни линкови

Укинат притворот за обвинетите во „Претседавач“


Претседавачот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ.
Основниот суд Скопје 1 денеска го укина притворот за обвинетите во случајот „Претседавач“ во кој првообвинет е претседавачот на Советот на општина Центар Мирослав Шиповиќ. Со тоа, укината е и претходната мерка донесена минатиот месец со која притворот беше заменет со домашен притвор.
Обвинетите кои беа во притвор повеќе од осум месеци се товарат за злоупотреби во врска со продажба на стари делови од фирмата „Машинопромет“.
XS
SM
MD
LG