Достапни линкови

Најмалку 15 жртви во немирите во Кенија


Најмалку 15 лица загинале за време на денешните напади во Кенија од страна на сомалиската милитантна група Ал Шабаб. Полицијата соопшти дека при синоќешните немири биле запалени неколку куќи во едно село во близина на градот Мпектони. Ал Шабаб презема одговорност за нападите, кои според нив се одговор на кенијското воено присуство во Сомалија.
XS
SM
MD
LG