Достапни линкови

Ибрахим Мехлеб именуван за премиер на Египет


Ибрахим Мехлеб положи свечена заклетва како шеф на новата египетска влада во Каиро пред претседателот Абдел Фатах ал Сиси. Именување на премиерот доаѓа по убедливата победа на изборите во мај од страна на ал Сиси поранешен главен командант на армијата на Египет.
XS
SM
MD
LG