Достапни линкови

Пакистанскиот премиер во посета на Таџикистан


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф денеска ја започнува дводневната посета на Таџикистан. Тој со своите домаќини ќе разговара за енергетски проекти и за патната инфраструктура со која би се поврзал Пакистан со земјите од Централна Азија низ Авганистан. На агендата би можело да се најдат и безбедносни прашања, затоа што Пакистан се бори со милитанти од Централна Азија.
XS
SM
MD
LG