Достапни линкови

Груевски во економска посета на Велика Британија


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски од утре ќе престојува во неколкудневна економска работна посета на Велика Британија. Во владиниот економски тим се и вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставревски и директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони Виктор Мизо. Тие ќе присуствуваат на „Глобалниот економски форум 2014“ кој ќе се одржи во Ливерпул. Како дел од редовната програма на форумот, во соработка со групацијата „Фајненшл Тајмс“ ќе се одржи и Инвестициски форум посветен на Македонија.
XS
SM
MD
LG