Достапни линкови

Иранските пратеници за построг дрес код за жените


Иранскиот претседател Хасан Рохани
Иранските законодавци го повикаа претседателот Хасан Рохани да го воведе исламскиот дрес код кој налага жените да ја покријат нивната коса и тело во јавност. Националните медиуми јавија дека 195 законодавци испратиле писмо до Рохани во кое го повикуваат да преземе мерки против западното културолошко влијание, кое според нив ги поткопува исламските вредности.
XS
SM
MD
LG