Достапни линкови

САД размислуваат за воздушни напади во Ирак


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Вашингтон размислува за спроведување на воздушни напади со цел да и помогне на ирачката влада во справувањето со бунтовниците, како и можноста за разговори со соседен Иран. Според него, САД се отворени за разговори со Иран со цел да им помогнат на ирачките шиитски власти во борбата со сунитските исламистички бунтовници.
XS
SM
MD
LG