Достапни линкови

Експлозија на бомба во Авганистан, пет жртви


Илустрација
Пет членови на едно семејство загинаа во експлозија на бомба поставена покрај патот во источната авганистанска покраина Кандахар. Авганистанското министерство за внатрешни работи го осуди инцидентот, при што соопшти дека три од жртвите биле деца. Се уште никој не презема одговорност за нападот, но министерството ги обвини талибанците.
XS
SM
MD
LG