Достапни линкови

Телефонски разговор Нетанјаху - Абас


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, во телефонски разговор со палестинскиот лидер Махмуд Абас, изразил очекување тој да помогне да бидат пронајдени тројцата тинејџери киднапирани во Западниот Брег. Нетнајху побарал тинејџерите да бидат ослободени, а киднаперите уапсени. Абас го осуди киндапирањето на израелските тинеџери, но ја критикуваше и масовната израелска акција за нивно пронаоѓање. Денеска претпладне израелските сили, во акцијата, убиле едно палестинско момче.
XS
SM
MD
LG