Достапни линкови

Временска прогноза - Умерено облачно попладне со пороен дожд


Времето денеска ќе биде умерено облачно, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 21 до 30 степени.

Во Скопје, слично време со температура до 28 степени.

УВ индексот ќе изнесува седум.
XS
SM
MD
LG