Достапни линкови

Косово-Убиен кандидатот за пратеник на ДПКНепознати лица синоќа по полноќ во Ораховец го убиле кандидатот за пратеник на Општина Косово Елвис Писта.Мотивите за убиството засега не се познати. Според полицијата тој бил убиен во моментот кога излегувал од еден ресторан во околината на Ораховец каде бил со сопругата. Кон него било пукано од далечина од 5 метри. Елвис Писта на минатогодишните парламентрни избори освои доволен број гласови за пратеник.
XS
SM
MD
LG