Достапни линкови

Стотина милитанти убиено во акција на пакистанските сили


Околу 100 милитанти се убиени изутрината во воздушен напад на пакистанските сили во северозападен Пакистан. Според податоци на војската екстремистите се убиени во напади врз најмалку осум упоришта на бунтовниците во северо- западниот дел на земјата. Пакистан ја засили борбата против бунтовниците по неодамнешниот напад на екстремистите врз аеродромот во Карачи кога загинаа 38 лица.
XS
SM
MD
LG