Достапни линкови

Силен земјотрес во Пакистан


Земјотресот со сила од 6 степени според Рихтеровата скала го погодил северозападниот дел на Пакистан, предизвикувајќи паника во градовите. Зесега нема информации за евентуални жртви или материјална штета. Земјотресот бил почувствуван во северозападниот град Пешавар и неколку околните области. Епицентарот на земјотресот бил во планината Хинду Куш во соседен Авганистан.
XS
SM
MD
LG