Достапни линкови

Бразил ја победи Хрватска на првиот меч на Светското


Бразил вечерва победи на првиот меч на Светското првенство што го игра на домашен терен. Наимар постигна два гола во победата против Хрватска на Коринтијанс арената во Сао Паоло со 3-1. Хрватска поведе во 11 минута со автоголот на Марсело, но Бразил го изедначи резултатот по 18 минути со голот на Наимар. Истиот играч од пенал му донесе предност на Бразил од 2-1, а конечниот резултат го постави Оскар во судиското надополнување на крајот на мечот.
XS
SM
MD
LG