Достапни линкови

Баросо со ЕУ знамето во Грузија, Молдавија и Азербејџан


Leanca at the State Residence in Chisinau, June 12, 2014
Претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо, се очекува да пристигне во прва официјална посета на Грузија за да ја нагласи поддршката пред потпишување на договорите за асоцијација и длабока и сеопфатна слободна трговија со ЕУна 27 јуни.
Баросо всушност започнува четиридневна регионална турнеа, при која, со иста цел ќе ги посети и Молдавија и Азербејџан.
XS
SM
MD
LG