Достапни линкови

Најголемата кинеска е-комапнија се појави на пазарот во САД


Најголемата кинеска интернет трговска компанија за прв пат се појави на пазарот во САД.

Алибаба е поголема од Амазон од еБеј заедно и досега не беше присутна на американскиот интернет пазар и сега планира да продава во САД.

Аналитичарите велат дека оваа година, компанијата може да направи промет од 20 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG