Достапни линкови

Исламистите во Мосул ги киднапирале вработените во турскиот конзулат


Мосул, Ирак
Милитантите, поврзани со Ал Каеда, кои го освоија ирачкиот град Мосул, го завзеле и турскиот конзулат во тој град и киднапирале вработени во дипломатската мисија. Според агенциите, бил киднапиран турскиот конзул и 24-ца вработени.
XS
SM
MD
LG