Достапни линкови

Времето денеска - сончево со умерена облачност


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 29 до 35 степени.УВ-индексот ќе изнесува 8.Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло. Попладне со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 32 степени.
XS
SM
MD
LG