Достапни линкови

Клинтон - истрагата за Бенгази нема да ме одврати од трката за претседател


Хилари Клинтон изјави дека понатамошната истрага за нападите врз американската амбасада во Бенгази во 2012 нема да ја одвратат од трката за претседател. Републиканците ја обвинија Клинтон, која тогаш беше државен секретар, дека не направила повеќе да ја осигура безбедноста на Американците во Либија. Четворица Американци, вклучувајќи го и амбасадорот Крис Стивенс, беа убиени во нападот.

Клинтон се смета за фаворит на Демократите во трката за влез во Белата куќа, на изборите во 2016 година.
XS
SM
MD
LG