Достапни линкови

Времето сончево и топло, попладне нестабилно


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град.
Температурата ќе се движи од 21 до 33 степени.

Во Скопје слично време со температура до 31 степен.

УВ индексот ќе изнесува 7 степени.
XS
SM
MD
LG