Достапни линкови

Сепак, средба Обама - Путин


Од канцеларијата на францускиот претседател Франсоа Оланд е соопштено дека американскиот претседател Барак Обама се состанал со рускиот претседател Владимир Путин.

Средбата се одржа на маргините на церемониите во знак на одбележувањето на денот Д кога сојузничките сили се истоварија во Нормандија пред 70 години за време на Втората Светска Војна.
XS
SM
MD
LG