Достапни линкови

Меркел и Путин разговараа за Украина


Рускиот претседател Владимир Путин денеска се состана со германската канцеларка Ангела Меркел, на маргините на одбележувањето на Денот Д во Нормандија. Разговорите биле посветени на кризата во Украина и начините за нејзино надминување. Портпарол на германската влада изјави дека Меркел му рекла на Путин дека има голема одговорност да помогне за постигнување мир во Украина.
XS
SM
MD
LG