Достапни линкови

Експлозија во термо-централа кај Приштина, 3-ца загинати


Три лица загинале во експлозијата во термо-централата во близина на Приштина, неколку биле повредени. Експлозијата се слушнала и во Приштина, која е на 10 километри од централата, а се гледал и густ чад. Оваа термо-централа е една од главните за снабдување на Косово со струја, а беше планирано нејзино затворање поради застареност.
XS
SM
MD
LG