Достапни линкови

Нападната украинска караула, има жртви


Руски сепаратисти нападнале една украинска караула на границата со Русија, при што најмалку 5-мина украински војници биле ранети. Според украински извори, во престрелката, на 95 километри од источно од Доњецк, биле убиени 15 сепаратисти. Поради борбите, украинската влада нареди затворање на неколку гранични премини со Русија.
XS
SM
MD
LG