Достапни линкови

Во Москва уапсени 400 илегални имигранти


Полицијата во Москва упасила околу 400 илегални имигранти, соопшти руското министерство за внатрешни работи, прецизирајки дека акцијата била изведена на локацијата кај бизнис центарот, кој е во изградба. Најголем дел од уапсените биле државјани на Молдавија, Таџикистан, Украина и Узбекистан. Повеќето од нив веројатно ќе бидат депортирани.
XS
SM
MD
LG