Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, кој вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Температурата ќе се движи од 21 до 31 степени. Во Скопје слично време, со температура до 29 степени. УВ индексот ќе биде 8.
XS
SM
MD
LG