Достапни линкови

Убиени тројца полицајци во Канада


Тројца полицајци биле убиени, а двајца други ранети во престрелка во источниот дел на Канада. Полицијата во провинцијата Њу Брунсвик соопшти дека по инцидентот добиле известување за вооружен човек со маскирна униформа. Претставник на локалните власти во градот Монктон изјави дека полицијата е во потрага по 24 годишниот Жастин Бурк за кој постои сомневање дека го извршил нападот.
XS
SM
MD
LG